Whistler-Blackcomb: nejlepší, největší, nejúžasnější lyžařské středisko (přinejmenším) v Americe. Aspoň to tak říkají téměř všechny reklamy lákající návštěvníky a také spousta recenzí v severoamerických lyžařských časopisech. I mnozí středoevropští lyžaři se obrazně klaní k západu, pravidelně navštěvují webovou stránku střediska Whistler-Blackcomb, nebo ji mají dokonce nastavenou v prohlížeči jako výchozí. Jaká je ale realita? Je Whistler opravdu nejlepší? A i pro Evropany nebo jen pro Američany? Měl by opravdový český lyžař aspoň jednou v životě vykonat pouť do dalekého zámoří? Projděme si postupně plusy a mínusy, které může lyžování ve Whistleru přinést lyžaři zvyklému na české a alpské svahy.
Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.
Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.
Skákání na lyžích v oblasti Dragobratu na Ukrajině
V týdnu od 13. do 21. března jsme lyžovali díky CK Alpina na Zakarpatskou Ukrajinu v zimě. Přehled je uveden na Skialpinistická a freeridová Ukrajina 2009 a na Ukrajina – zimní radovánky. Ve dnechí 17. až 20. března jsme byli v oblasti Dragobratu, kde jsme jeden den věnovali lavinovému výcviku a skákání na malém můstku.
Vynikající lyžařské středisko Bukovel kousek od Jasini na Ukrajině
V týdnu od 13. do 21. března jsme jeli na výlet připravený CK Alpina na Zakarpatskou Ukrajinu v zimě. Přehledový článek je uveden na Skialpinistická a freeridová Ukrajina 2009 nebo také svérázně na Ukrajina – zimní radovánky. V pondělí 16. března jsme si zajeli do lyžařského střediska Буковель a nemělo to chybu!