Před dojezdem do Košic jsem se zastavil na svítání v lyžařském středisku Jahodná kousek od Košic. V Košicích jsem měl být v 9:30 hodin, takže byl čas na jedno krátké vyběhnutí na pásech po sjezdovce.
Na krátké sjezdovce s večerním osvětlením je různě rozmístěna
řada sněhových děl
Na Jahodné jsem poprvé lyžoval v únoru 2009 – Večerní lyžování v středisku Jahodná na východním Slovensku. Středisko je to malé, ale od Košic co by kamenem dohodil, takže na krátké lyžování po práci nebo na výuku dětí je ideální.
Moje stopa vedla téměř stále sněhem
Slunce vylezlo a trochu se oteplilo
Horní stanice kotvy na krátkém svahu
Jeden skialpinista už tady byl předemnou, podle šířky lyží
spíše běžkař
Nejvýše položené sněhové dělo na Jahodné
Delší sjezdovka – opět dva vleky po stranách
Jsem aspoň na jedné fotce
Tady to už vypadá na opravdovou zimu
Sjezdové stopy nejsou na technickém sněhu téměř vidět
Odporúčal by som ti pokracovať nad zjazdovkou ďalej po turistickej ceste (v lete bikom, trekom a v zime na bežkách aj skialpom)ku chate Lajoška a odtiaľ ďalej na Kojšovskú hoľu … je to vlastne východná časť Cesty hrdinov SNP, ktorá pokračuje ďalej až na hrebeň Nízkych Tatier
Ľudô
[1] Znám to tam i v létě, viz http://palic.ho-vsetin.com/…joska-a-zpet, teď bylo času, stejně jako sněhu, málo… Na skialpy je to dost rovinaté až po Kojšovskú hoľu